Autor

Autor ocenenia

Keď pridáme navyše ešte k jeho dielu ako zakladateľa Dianetiky a Scientológie, L. Ron Hubbard stojí medzi svetovo v čase najvytrvalejšími a široko čítanými autormi populárnej literatúry s medzinárodnými predajmi okolo päťdesiat miliónov kusov diel a celý súbor jeho prác zahŕňajúci päťdesiat rokov.

Guinness World Records

Guinnessove Svetové Rekordy

Preto a v svedectve veľkosti jeho literárneho diela a dedičstva, boli mu udelené štyri Guinessove svetové rekordy: najviac publikovaný autor, najviac prekladaný autor, autor s najviac audiodielami a jedine nereligiózne najviac prekladané dielo.


.

Saturn Award – Academy of Science Fiction

Čo sa týka len jediného žánru—science fiction—L. Ron Hubbardova stopa je oboje: nezmazateľná a neprehliadnuteľná. Zvážte napríklad jeho dielo Bojisko Zem: Sága roku 3000. Opísané legendou science fiction A. E. van Vogtom ako  bezvýhradné majstrovské dielo, 428,750-slovný epos, nebol len senzačným medzinárodným bestsellerom, ale  toto dielo sa tiež stalo nositeľom početných medzinárodných literárnych cien. Ďalej k obom vyznamenaniam udelenými Academy of Science Fiction’s Saturn Award a špeciálnym ocenením Gutenberg Award ako mimoriadny príspevok k tomuto žánru, toto dielo získalo taliansku Tetradramma D’Oro Award za uznanie mierovej správy, ktorú v sebe toto dielo nieslo. Odvtedy bolo publikované desiatkami národov, preložené do tuctov jazykov a slúži ako modelová práca na niekoľkých akadémiách a univerzitách.

Cosmos 2000 Award – French-speaking readers

A kým dielo Bojisko Zem označilo monumentálny návrat pána Hubbarda k tomuto žánru po takmer tridsaťročnej absencii, jeho 1,2 miliónov slov rozsiahla, desať zväzková séria diela Misia Zem je správne označovaná ako jeho magnum opus (životné dielo). Prenikavá satira nielenže sa vyrovná dielam Jonathana Swifta, ale stojí ako vydavateľský fenomén s nie menej ako siedmimi zväzkami tróniacimi v rebríčku bestsellerov v tvrdej väzbe v jednom časovom rozpätí. Dávajúca masívny dopad, Misia Zem bola tiež nositeľkou početných literárnych diel zahŕňajúc francúzsku  vyhľadávanú cenu Cosmos 2000 Award a taliansku cenu Nova Science Fiction Award. (pán Hubbard, náhodou, bol prvým netalianskym autorom, ktorému bola udelená cena Nova.)

Rovnako je nutné poznamenať, že pán Hubbard bol nezastaviteľným lobistom pre osoh nových spisovateľov – od jeho inštruktážnych článkov pre ašpirujúcich autorov až po jeho zápolenie Spisovatelia budúcnosti, teraz uznaným ako najrešpektovanejšie a najvýznamnejšie fórum pre nové talenty na poli špekulatívnej beletrie.

La Cravate d’Or avec Rosette – National Federation of French Culture

Vzhľadom na päťdesiatročnú kariéru L. Rona Hubbarda—od rozkvetu Pulpovej literatúry až po jeho monumentálny návrat k fikcii v osemdesiatich rokoch—nie je žiadnym prekvapením, že mu Národná federácia Francúzskel kultúry venovala ocenenie Cravate d’Or avec Rosette za výnimočné úspechy na poli umenia, vedy a literatúry. Nemenej významným ocenením je jeho Laurier d’Or udelené Comité Prestige d’Europe, ako potvrdenie jeho literárneho príspevku a zlepšenie Francúzskej kultúry.

 

Writer of the Century Award — Mondadori Press

Naviac, ako jeden z navychvaľovanejších autorov všetkých čias, L. Ron Hubbard právom dostal Ocenenie Writer of the Century Award udeľovanú Mondadori Press, za príspevok, ktorý prostredníctvom svojich kníh dal ľudstvu.

 

ĎALŠÍ VÝBER Z JEHO OCENENÍ A UZNANÍ

Nanešťastie, úplný zoznam ocenení L. Rona Hubbarda za umenie a literatúru – zahŕňajúc desaťročia dlhú kariéru a tisícky uznaní—by bolo tu nemožné vymenovať. No jednako, prezentované nižšie je stručný výber z mnohých cien a vyznamenaní, ktoré prijal za svoje životné dielo v oblasti umenia a literatúry: 

Gold Medal — Academy of Arts, Sciences & Letters, Paris, France: Venované L. Ron Hubbardovi za celé dielo jeho literárnych prác  a úspechov.

Official AcknowledgmentUnited Nations Society of Writers: Uznanie L. Rona Hubbarda ako veľkolepého spisovateľa sci-fi dvadsiateho storočia.

ResolutionCalifornia State Legislative Assembly: Venované pánovi Hubbardovi za jeho dielo v oblasti umenia a za pomoc vo vytváraní lepšieho miesta pre život pre ostatných. 

ResolutionCity of Los Angeles: In Uznanie úspechov L. Rona Hubbarda v umení. 

“Dr. Honoris Causa”European Academy of Arts, Paris, France: Vysoká mimoriadnosť udelená pánovi Hubbardovi za jeho trvajúci dopad na kultúru súčasnosti. 

RecognitionItalian Police Organization of Milan, Italy: Za prispenie L. Rona Hubbarda umeniu. 

Argosy AwardArgosy Magazine: Venované pánovi Hubbardovi za celoživotné diel na poli beletrie. 

Palmas de Oro AwardNational Association of Journalists, Mexico: Venované L. Ron Hubbard ovi „ako uznanie výnimočnosti na poli umenia, vied, ľudskej komunikácie a kultúry.“

Honorary Doctorate of LiteratureMoscow State University: Udelené pánovi Hubbardovi Fakultou žurnalizmu a Oddelením pre Ruskú zahraničnú literatúru za „výnimočné úspechy v literatúre a filozofii a za jeho obrovské humanitárne aktivity.” 

Ingram Book AwardPresident, Ingram Books, New York: Venované L. Ron Hubbardovi ako slávnemu autorovi – s tridsiatimi dvoma národnými bestsellermi a s viac ako 100 miliónmi dielami, ktoré boli predané. 

Diploma of HonorInternational Committee of Arts, France: Uznanie pánovi Hubbardovi ako spisovateľovi a humanistovi. 

Honorary PlaqueBrigham Young University Symposium of Science Fiction & Fantasy: Vyznamenanie L. Ron Hubbardovi za neoceniteľný príspevok umeniu skrz programy Spisovateľov a Ilustrátorov Budúcnosti.

Zdroj: Ocenenia a vyznamenania ako autor