Zakladateľ

Ako autor

 Diela L. Rona Hubbarda o Dianetike a Scientológii zahŕňajú najobsiahlejšie súdržné prehlásenia na tému ľudskej mysle a duše – viac ako 10,000 písomností a 3,000 nahratých prednášok. V nich sú obsiahnuté odpovede na otázky tých najhlbších záhad: tajomstvo existencie, záhada smrti, uvedomenie si stavov, ktoré dokonca neboli doteraz ani popísané v skoršej literatúre. Tiež tu sú diela Deň L. Ron Hubbarda – Úrad guvernéra, Ostrov Guampopisujúce Scientologickú technológiu výchovy detí, nápravy rodín, vzdelania, organizovania a poskytovania úľavy v časoch choroby a utrpenia. Ako symbol dopadu týchto odpovedí a technológii na každodenné životy jedincov, rodín a komunít na celom svete, tu je vyznamenanie venované L. Ron Hubbardovi od Guvernéra ostrova Guam. Na to, že niekoľko zo skorších výskumov L. Rona Hubbarda bolo uskutočnených práve v Guame sa nezabudlo, čoho dôkazom je tvrdenie Guvernéra Michael W. Cruza, „pán Hubbard študoval viac ako dvadsať kultúr zahŕňajúcich [Guamských domorodcov] kultúru Chamorro, čím došiel k jeho dynamickému princípu existencie: ´preži´. Počas rokov výskumu a písania pomohol  miliónom ľudí nájsť radosť v sebe samých a skrz pomoc ostatným.“

A kým desaťročia práce L. Rona Hubbarda vo vývoji a kodifikácie Dianetiky a Scientológie tvoria tisícky písomností a prednášok, jeho prvé hlavné dielo na túto tému – Dianetika: Moderná veda o duševnom zdraví – pokračuje v zbieraní pochvál dokonca desaťročia po jej pôvodnom vydaní.

Cena storočia - Publishers Weekly magazine Awarded to L. Ron Hubbard, â��author of the number one bestselling self-help book of all timeâ�� and â��in commemoration of the appearance of Dianetics: The Modern Science of Mental Health on Publishers Weekly bestseller list for 100 weeks.

Publishers Weekly Century Award

Dôkazom jej popularity je cena Publishers Weekly Century Award (Týždenná cena vydavateľov storočia), venovaná L. Ron Hubbardovi ako: „Autorovi najpredávanejšej knihy o seba-pomoci všetkých čias, na znak pripomenutia si objavenia sa Dianetiky: Modernej vedy o duševnom zdraví na zozname najpredávanejších kníh počas 100 týždňov.“

.

.

Venus de Oro – National Festival of the Arts, Caracas, Venezuela

Keď sa pozrieme na vplyv jeho filozofických diel na oblasť umenie, je úplne náležité, že Národný festival umenia v meste Karakas vo Venezuele odmenil L. Rona Hubbarda svojou prestížnou Venušou de Oro, za „jeho technológiu pre zlepšenie jedinca a kreatívnych schopností ľudských bytostí.“

Písomnosti a filozofia pána Hubbarda zasiahla hlboko do ďalšieho centra Latinskej Ameriky, s Mexickou Národnou asociáciou žurnalistov bola udeleneá L. Ronovi Hubbardovi cena Sol de Oro Award ako „uznanie talentu a umeleckej hodnoty,“ prehlasujúc Dianetiku ako „duševnú vedu budúcnosti.“

Keď hovoríme o medzinárodnom rozsahu diel pána Hubbarda, robil všetko pre to, aby dosiahol a priniesol skutočné odpovede kultúram Európy a strednej Ázie.

Honorary Statue – National Library of the Republic of Kyrgyzstan

Konkrétne zrušenie Sovietskeho bloku znamenalo rozšírenie diel pána Hubbarda od Petrohradu až po úpätia  Himalájí. Zahŕňajúc tie komunity, ktoré teraz ťažia z benefitov Dianetiky a Scientológie, medzi také patrí aj Republika Kyrgystan, kde Národná knižnica venovala L. Ron Hubbardovi sochu ako uznanie jeho úspechov ako filozofa a spisovateľa, rovnako za jeho technológiu teraz úspešne aplikovanú umelcami krajiny a občanmi na zlepšenie ich kultúry. Veľvyslanectvo Bieloruska rovnako udelilo oficiálne uznanie L. Ron Hubbardovi, ako potvrdenie jeho duchovného dedičstva a za život ako „unikátny príklad humanity a intelektuálnej dokonalosti.“

Honorary Statue – Province of Brescia, Italy

Medzitým s Dianetickými a Scientologickými organizáciami teraz fungujúcimi po celom Taliansku, provincia Brescia podobne ocenila pána Hubbarda s čestnou sochou ako uznanie za jeho dielo a objavy ako filozofa.

ĎALŠÍ VÝBER Z OCENENÝ A UZNANÍ

Hoci úplný rozsah pochvál a ocenení venovaných L. Ron Hubbardovi za jeho filozofické dielo celkom iste presahuje rozsah, ktorý môže byť prezentovaný tu, ďalej nasleduje skrátený zoznam jeho ocenení, vyhlásení a cien ako zakladateľa Dianetiky a Scientológie:

Prajnaparamita Sutra (“Diamond Sutra”) — Taiwan’s Ministry of Justice: Venované ako úcta pánovi Hubbardovi Ministerstvom spravodlivosti Taiwanu.

Porcelain Buddha Statue — Shinto Master Reverend Sawada: Vytesané, “L. Ron Hubbardovi, mužovi, ktorý našiel najväčšiu múdrosť pre celé ľudstvo. Stelesnenie budhistu Saint, Matteya.”

Japanese Zen Buddhist Scroll — Reverend Kanzan Takeda: Potvrdenie pána Hubbarda ako veľkého filozofa, ktorý mal ambíciu oslobodiť človeka.

Peace Pipe — Blackfoot Piegan Reserve: Venované za Dianetiku a technológiu štúdia ako symbol veľkej obrovskej zodpovednosti.

Free Spirit Award — General Hernan Delgados, Caracas, Venezuela: “Uznanie technológie L. Ron Hubbarda, ktorá pomohla ľudstvu a poskytla našej spoločnosti novú civilizáciu.”

L. Ron Hubbard Park: Udelené okresom Elizabeth City Council, tento park je situovaný len niekoľko blokov od Aberdeen Road, miesta, kde bola pôvodná Dianetická výskumná nadácia v New Jersey.

Mesiac Dianetiky
Compton, California
Fairbanks, Alaska
Tuscon, Arizona
Chesapeake, Virginia
Niagara Falls, New York
Portsmouth, Virginia
Raleigh, North Carolina
Washington, DC
Elizabeth, New Jersey
Harlingen, Texas
Los Angeles, California
New York, New York
Biloxi, Mississippi
Houston, Texas
Henderson, Nevada
Toledo, Ohio
Hartford, Connecticut
New Orleans, Louisiana
Las Vegas, Nevada
Little Rock, Arkansas
Mobile, Alabama
Savannah, Georgia
Baton Rouge, Louisiana
Colorado Springs, Colorado
Huron, South Dakota
East Grand Rapids, Michigan
Kansas City, Missouri
Syracuse, New York
Cranston, Rhode Island
Columbus, Ohio
Boston, Massachusetts
Erie, Pennsylvania
Covington, Kentucky
St. Louis, Missouri
San Jose, California
Helena, Montana
Montgomery, Alabama
El Paso, Texas
Atlanta, Georgia
Nashville, Tennessee
Topeka, Kansas
Deň Dianetiky
State of Alabama
State of South Carolina
Guam
Laredo, Texas
New Orleans, Louisiana
Providence, Rhode Island
Fresno, California
Warren, Ohio
Indianapolis, Indiana
Louisville, Kentucky
Newport News, Virginia
Wilkes-Barre, Pennsylvania
Reno, Nevada
Plainfield, New Jersey
Ontario, California
Opa-Locka, Florida

 

Zdroj: Ocenenia a vyznamenania – Zakladateľ