Ocenenia filmov

Medzinárodné ocenenia filmov založených na objavoch L. Ron Hubbarda

Objavy pána Hubbarda na poli humanitných vied boli neodškriepiteľne veľkolepé a preto aj filmy založené na dielach L. Rona Hubbarda získali a stále získavajú množstvo prestížnych filmových ocenení. Z nich stručný výber môžete vidieť tu:

CESTA KU ŠŤASTIU

Film, ktorý ilustruje 21 pravidiel dnes najpoužívanejšieho nenáboženského morálneho kódexu založenom na zdravom rozume. Tento film bol ocenený štyrmi prestížnymi medzinárodnými filmovými oceneniami:

Víťaz ocenenia TELLY (bronzová medaila za rok 2010)

Ocenenie Autora (R) (Zlatá medaila za rok 2010)

Indie Festival (ocenenie za vynikajúce dielo 2010)

Ocenenie The Communicator (ocenenie za znamenité prevedenie za rok 2010)

DVD

Film je natočený podľa rovnomennej knihy, ktorá zabezpečila jej autorovi jeden z jeho 4 zápisov v Guinessovej knihe rekordov – ako najprekladanejší autor na svete (70 jazykov, rok 2010).

PRAVDA O DROGÁCH

Tento tvrdo-na-fakty-poukazujúci dokument je rázny vzdelávací film, ktorý pokrýva každú jednu z najčastejšie užívaných drog. Podáva v priamych výpovediach od ľudí, ktorí boli sami drogovo závislí a prešli si sami peklom závislosti, fakty z prvej ruky práve o škodlivosti drog. Tento vzdelávací dokument bol ocenený štyrmi medzinárodnými cenami:

Víťaz ocenenia ADDY(R)! (ocenenie verejnoprávnej kampane zlatou medailou 2008)

TELLY Award  (strieborná medaila 2010)

Autora Award (platinové ocenenie za rok 2010)

The Communicator Award (ocenenie za znamenité prevedenie za rok 2010)

DVD

SMRTEĽNÝ OMYL

Dokumentárny film, ktorý odkrýva pravdu o neutešených štatistikách úmrtí, samovrážd, vrodených porúch a vážnych nepriaznivých reakcií. Odhaľuje práve ľudský faktor tejto globálnej epidémie predpisovania a užívania liekov – osobné príbehy tých, ktorí zaplatili skutočnú cenu, príbehy straty a odvahy. Začína to príbehom jedného dieťaťa, hovorí príbeh ďalších viac ako 20 miliónov – počet detí na svete, ktoré sú momentálne na psychiatrických liekoch. Po zhliadnutí ich príbehov človek príde na neodškriepiteľný fakt… Psychiatri sa SMRTEĽNE MÝLIA. Tento film bol ocenený neuveriteľnými siedmimi prestížnymi filmovými cenami:

Víťaz ocenenia HERMES Award (platinový vítaž za rok 2011)

Ocenenie DV Award (víťaz za rok 2011)

Communicator Award (strieborné ocenenie za rok 2011)

AEGIS Award (víťazstvo za rok 2010)

VIDEOGRAPHER Award (víťazstvo v roku 2011 za znamenitosť)

AVA Award (platinová cena za rok 2010)

TELLY Award (bronzová medaila 2011) Smrteľný omyl

 

SMRŤ ZA BALÍK

Príbeh o podvode… Psychotropné lieky. To je príbeh o veľkých peniazoch – lieky, ktoré poháňajú $330 miliardový priemysel, bez jediného vyliečeného človeka. Cena pre ľudí je omnoho vyššia – podľa odhadov tieto lieky usmrtia ročne 42 000 ľudí. A toto číslo stále rastie. Dokument obsahuje viac ako 175 rozhovorov s právnikmi, odborníkmi na duševné zdravie a s rodinami obetí a tými, čo prežili. Film bol ocenený štyrmi medzinárodnými filmovými cenami:

AEGIS Award (víťazstvo za rok 2009)

TELLY Award (strieborná medaila 2009)

The Communicator Award (ocenenie za znamenité prevedenie za rok 2009)

Accolade Award (víťaz za rok 2009)

Smrť za balík